Plac Szczepański 3, 31-011 Kraków
PL EN

O Nas

Historia Centrum Nowoczesnych Terapii "Dobry Lekarz"
dr Andrzej Dyczek - założyciel Specjalistycznych Poradni Lekarskich 'Dobry Lekarz'

Jesteśmy Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz", które powstało na bazie Specjalistycznych Poradni Lekarskich, założonych przez dr. nauk med. Andrzeja Dyczka. Doktor Dyczek był także współzałożycielem Specjalistycznych Poradni Lekarskich „Atopia", gdzie od 1993 roku rozpoczął pracę w badanich klinicznych.

Dr Andrzej Dyczek to alergolog, internista, immunolog, ale przede wszystkim wielki lekarz-humanista, dla którego na pierwszym miejscu był pacjent i jego dobro. Pomimo ciągłego zabiegania nigdy nie skąpił czasu poświęconego pacjentowi. Często mówił: „Wszystko odłóż na bok, zatrzymaj się, wysłuchaj, weź za rękę i posiedź przy chorym, ponieważ to połowa sukcesu lekarskiego".

Nikt tak jak on nie rozumiał bowiem, że często uważne wysłuchanie chorego, okazanie mu empatii, serdeczności jest kluczem do skutecznej terapii.

Doktor Dyczek interesował się chorobami rzadkimi oraz niekonwencjonalnymi metodami leczenia, dlatego bardzo często korzystał z alternatywnych form terapii. Wiele lat prowadził pacjentów w badaniach klinicznych, które często dawały nadzieję i poprawiały komfort życia tym chorym, dla których - wydawałoby się - nie ma ratunku.

Pragniemy zarówno kontynuować, jak i rozwijać dzieło dr Dyczka.

Nasza Działalność

Szybki Rozwój

Ciągły rozwój medycyny wymusza na lekarzach i całym personelu medycznym konieczność ustawicznego kształcenia się oraz wprowadzania coraz to nowych metod diagnostycznych i leczenia. Takiemu wyzwaniu stara się na co dzień sprostać zespół lekarzy i personel medyczny naszej poradni, rekrutujący się z najlepszych ośrodków medycznych w Krakowie.

Nasza Pasja

Jest nią ustawiczne kształcenie się, aby jak najskuteczniej pomagać chorym. Staramy się z empatią i holistycznie podchodzić do problemów zdrowotnych naszych pacjentów.

Nasz Cel

Naszym celem jest zapewnienie w jednym miejscu szeroko pojętej opieki medycznej obejmującej pacjenta od wieku dziecięcego do dojrzałego.

Metody Leczenia

Stosowane przez nas metody leczenia bazują na aktualnych zaleceniach światowych gremiów naukowych oraz regułach dobrej praktyki lekarskiej. W diagnostyce wykorzystujemy najnowocześniejsze metody ze świata nauki.